Svatomartinské pečení a tvoření - Hvězdičky

13.11.2023

V průběhu týdne od 6.-10.11.2023 měly děti možnost seznámit se s tradicemi, které se vážou ke svatému Martinovi. Děti si postupně během týdně vyrobily a ozdobily podkovy ze samotvrdnoucí hmoty. Ve středu 8.11.2023 jsme společně s dětmi upekly svatomartinské rohlíčky. Děti poznávaly suroviny, které přidávaly do do dvou mís, v jedné chystaly těsto a ve druhé ořechovou náplň. Do celé přípravy se děti zapojily. Vzniklé těsto jsme rozdělily na bochánky, ze kterých si děti uválely kruh. Ten si rozkrájely na trojúhelníky, nanášely ořechovou náplň a motaly a vytvarovaly do tvaru rohlíčků. Vzniklé rohlíčky nám upekly paní kuchařky. Svatomartinské rohlíčky si děti odnesly domů na ochutnávku.